Traktat pomiędzy Dracką Republiką Ludowo Demokratyczną a Imperium Rusowskim

Awatar użytkownika
Iwan Paliwow
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2026, 21:01

Traktat pomiędzy Dracką Republiką Ludowo Demokratyczną a Imperium Rusowskim

Post autor: Iwan Paliwow »

Do stolicy Imperium Rusowskiego w południe przybyła oficjalna delegacja Drackiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Jakubin Kovalinov, Sekretarz Generalny Drackiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W skład delegacji wszedł również Iwan Paliwow, Minister do Spraw Kultury i Oświecenia Społecznego, odpowiedzialny za organizację oprawy ceremonii oraz rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy oboma państwami, a także dwóch drackich urzędników oddelegowanych do spraw zagranicznych.

Po zatrzymaniu kolumny reprezentacyjnych pojazdów przed Pałacem Cesarskim goście zostali przywitani przez kompanię honorową Imperium Rusowskiego. Odegrano hymny państwowe obu krajów, po czym dokonano przeglądu pododdziału reprezentacyjnego. Nad placem powiewały obok siebie flagi Imperium Rusowskiego oraz Drackiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Następnie delegacja została zaproszona do reprezentacyjnej sali pałacowej, gdzie przygotowano uroczystość podpisania Traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. W oczekiwaniu na przybycie Jego Cesarskiej Mości członkowie obu delegacji prowadzili rozmowy dotyczące perspektyw współpracy politycznej, gospodarczej oraz kulturalnej.
Awatar użytkownika
Tomasz I Stempel
Jego Cesarska Mość
Posty: 340
Rejestracja: 20 lut 2026, 21:26

Re: Traktat pomiędzy Dracką Republiką Ludowo Demokratyczną a Imperium Rusowskim

Post autor: Tomasz I »

Po kilku minutach oczekiwania drzwi reprezentacyjnej sali otworzyły się, a zgromadzeni goście powstali ze swoich miejsc. W asyście adiutantów wkroczył Jego Cesarska Mość, witając członków delegacji krótkim skinieniem głowy. Następnie podszedł do przewodniczącego delegacji drackiej i uścisnął mu dłoń, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla przyszłości obu państw.
Dzisiejszy dzień otwiera nowy rozdział w relacjach między naszymi narodami - oświadczył monarcha.
Niech wzajemny szacunek i pokojowa współpraca staną się fundamentem trwałego partnerstwa.
Jego Ekscelencja Jakubin Kovalinov odpowiedział, że Dracka Republika Ludowo-Demokratyczna z satysfakcją przystępuje do budowy stosunków opartych na równości, poszanowaniu suwerenności i wspólnych interesach. Podkreślił również, iż rozwój współpracy kulturalnej i naukowej pozwoli zbliżyć społeczeństwa obu krajów.
Po wygłoszeniu krótkich przemówień przystąpiono do ceremonii podpisania Traktatu o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. Dokument, sporządzony w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, przewidywał ustanowienie ambasad w stolicach obu państw, rozwój współpracy gospodarczej oraz regularne konsultacje polityczne na szczeblu rządowym.
Jako pierwsi podpisy złożyli Jego Cesarska Mość oraz Jakubin Kovalinov. Następnie dokument parafowali przedstawiciele resortów spraw zagranicznych obu stron. W chwili złożenia ostatniego podpisu rozległy się oklaski, a zgromadzeni urzędnicy wymienili gratulacje.
Minister do Spraw Kultury i Oświecenia Społecznego, Iwan Paliwow, przekazał gospodarzom okolicznościowy dar , bogato zdobiony album przedstawiający historię i osiągnięcia kultury drackiej. W odpowiedzi strona rusowska wręczyła delegacji pamiątkowy medal wybity specjalnie z okazji ustanowienia stosunków dyplomatycznych.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości goście udali się do Sali Lustrzanej, gdzie wydano uroczysty obiad. Rozmowy toczyły się w serdecznej atmosferze i dotyczyły między innymi możliwości otwarcia bezpośrednich połączeń komunikacyjnych, wymiany studentów oraz organizacji wspólnych wydarzeń artystycznych.
Wieczorem oficjalny komunikat Pałacu Cesarskiego poinformował, że oba państwa wyrażają wolę rozwijania przyjaznych relacji i uznają podpisany traktat za początek długofalowej współpracy politycznej, gospodarczej i kulturalnej. Nad stolicą Imperium Rusowskiego rozświetliła się uroczysta iluminacja, a flagi obu państw nadal powiewały obok siebie na głównym placu pałacowym.


Awatar użytkownika
Iwan Paliwow
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2026, 21:01

Re: Traktat pomiędzy Dracką Republiką Ludowo Demokratyczną a Imperium Rusowskim

Post autor: Iwan Paliwow »

Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele obu państw raz jeszcze wymienili uściski dłoni oraz wykonali wspólną fotografię przed flagami Imperium Rusowskiego i Drackiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Sekretarz Generalny Jakubin Kovalinov podziękował Jego Cesarskiej Mości za gościnność oraz wzorową organizację ceremonii, podkreślając, że podpisany dokument stanowi początek nowego etapu współpracy pomiędzy oboma państwami.

Na zakończenie Jego Cesarska Mość poinformował zgromadzonych, iż podpisany przez obie Wysokie Układające się Strony Traktat zostanie niezwłocznie opublikowany w oficjalnym Wykazie Umów Międzynarodowych Imperium Rusowskiego, tak aby jego treść była dostępna do publicznego wglądu dla wszystkich obywateli oraz zagranicznych przedstawicielstw dyplomatycznych.

Po tych słowach uroczystość uznano za zakończoną, a delegacja Drackiej Republiki Ludowo-Demokratycznej udała się do Pałacu Gościnnego, gdzie przygotowano jej pobyt przed planowanym powrotem do kraju następnego dnia.
Załączniki
Tito Kwaśny i Tomasz.png
Tito Kwaśny i Tomasz.png (2.26 MiB) Przejrzano 22 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komnata Bursztynowa”